Treningi indywidualne / grupowe

Nazywam się Emil Stanisławski, od ponad sześciu lat prowadzę regularne treningi grupowe, szkolenia i zajęcia indywidualne w Akademii Kettlebells Warszawa. Razem z pozostałymi instruktorami rozwijamy naszą społeczność tworząc jeden z najlepiej rozpoznawalnych klubów kettlebell w Polsce.

Swoją przygodę ze sportem zaczynałem w sekcji FICAG Polska przez ponad 7 lat trenując regularnie capoeirę. Dzisiaj na co dzień zajmuję się pracą z odważnikami kulowymi (kettlebells). Zaczynałem jako certyfikowany instruktor systemu Strong First Girya. Kończyłem również kursy instruktorskie z metody Ground Force Method i Felxible Steel. Należę do grupy kettlebell TOP TEAM Polska – grupy najbardziej zaawansowanych osób w Polsce trenujących kettlebell metodą Strong First.

W uznaniu moich zasług trenerskich w 2018 roku, jako czwarta osoba w Polsce otrzymałem również tytuł Top Team Instruktor nadawany przez Centrum Kettlebell Polska. Wychowałem trójkę nowych instruktorów SFG i pomogłem zdać egzaminy siłowo wytrzymałościowe do Top Team 15 osobom. Trzy kolejne przygotowałem do wyzwania Sinister. Więcej na temat moich podopiecznych przeczytasz tutaj. Swój warsztat trenerski rozwijam wykorzystując odważniki zarówno w metodyce Strong First jak i tradycyjnej – Girevoy Sport.

Mam za sobą również starty w zawodach kettlebell sport, podczas których dwukrotnie uzyskałem tytuł Kandydata do Mistrza Sportu (CMS) z ramienia International Kettlebells Marathon Federation (1,2).

  • Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Kettlebell (2019) – 2 miejsce
  • IKM Games Virtual (2020) – 1 miejsce
  • Mistrzostwa Europy IKMF Games (2020) – 1 miejsce
  • Półmaraton Kettlebells EKA (2020) – 2 miejsce
  • Mistrzostwa Świata IKMF Games (2021) – 1 miejsce
  • Krajowe zawody 1/2 Pięciobój Kettlebells – 2 miejsce
  • Mistrzostwa Belgii w Pięcioboju kettlebells – 1 miejsce
  • Mistrzostwa Świata w Pięcioboju kettlebells – 5 miejsce
  • Mistrzostwa Polski w Pięcioboju kettlebells – 4 miejsce

Dzięki pracy z odważnikami kulowymi jestem w stanie nauczyć Cię bezpiecznych wzorców ruchowych, zbudować niezbędne fundamenty siłowe, poprawić mobilność i przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia. W pierwszej kolejności stawiamy na naukę techniki, pracę z oddechem i napięciem. Na dalszym etapie dodajemy obciążenie i zaczynamy pracować w konkretnych zakresach powtórzeń i serii w zależności od obranego celu treningowego.

Jeżeli ćwiczysz sporty walki, biegasz lub podnosisz ciężary jesteś w stanie wykorzystać kettlebells w treningu uzupełniającym i podnieść dzięki nim wyniki w uprawianej przez siebie dyscyplinie sportu. Jeżeli odważniki to Twój pierwszy kontakt ze sportem pozwolą Ci cieszyć się większą siłą i zdrowszym życiem.

Celem naszych treningów nie jest „zajazd” tylko zdrowe, silne i sprawne ciało, które pomoże Ci w codziennym życiu.

Czy trening z kettlebells jest dla każdego? I tak i nie. Niektóre z zaawansowanych technik pracy z odważnikami mogą być niewskazane (np. ze względu na ograniczone zakresy ruchu). Mamy jednak do dyspozycji cały arsenał podstawowych technik i ich regresji, tak aby dopasować technikę do indywidualnych potrzeb trenującego. Jeżeli dodamy do tego inne ćwiczenia z zakresu pracy z masą własnego ciała jesteśmy w stanie zbudować sensowny i wartościowy trening dla każdego, w zależności od potrzeb i możliwości danej osoby.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej jak wyglądają przykładowe treningi z odważnikami (i nie tylko), jak wygląda moje podejście do ruchu i aktywności fizycznej zapraszam do publikowanych na stronie głównej postów. Współczesny świat fitness nauczył nas postrzegać trening bardzo schematycznie ograniczając go do zestawu kilku ćwiczeń i plażowej sylwetki zapominając przy tym o wielu ideach i technikach rozwijanych na przestrzeni ponad 200 lat historii sportów siłowych.

Moim priorytetem podczas pracy z podopiecznymi jest rozwijanie umiejętności ruchowych – pracy z ciężarem, świadomości ciała, wypracowywania nowych zakresów ruchowych i koordynacji.

Jeżeli chciałbyś nauczyć się czegoś nowego i wyjść poza popularny schemat „chodzenia na siłownię” zapraszam do kontaktu!

W jakiej formie prowadzone są treningi personalne?

Stałe zajęcia (1h) 1-3 razy w tygodniu w zależności od Twoich potrzeb. Zakres nauki obejmować może zarówno techniki bodyweight, kettlebells jak i zaawansowane techniki z arsenału XIX/XX strongmanów (bent press, two hand anyhow).

1,5-2 h warsztaty nakierowane na konkretne umiejętności/cele treningowe (nauka podstaw, poprawa techniki konkretnych ćwiczeniach, konsultacja treningowa itp.)

4 godzinne szkolenie z pięciu podstawowych ćwiczeń z odważnikami kulowymi (swing, clean, press, TGU, squat, snatch) – personalne lub dla małych 2-4 osobowych grup.

Konsultacje i plany treningowe online (tylko dla osób, które znają podstawy, nie nauczam techniki przez internet).

Oferta skierowana jest zarówno do osób początkujących jak i dla ludzi z doświadczeniem w pracy z odważnikami, którzy przygotowują się do egzaminów SFG i Top Team.

Cennik znajdziesz na stronie Akademii Tygrys i Żuraw w ramach której funkcjonuje Akademia Kettlebells Warszawa. Przejrzyj również ofertę zajęć grupowych.

Swoje doświadczenie i wiedzę rozwijałem w ramach szkoleń z zakresu pracy z ciężarami, gimnastyki, mobility, programowania treningowego i szeroko pojętego movementu.

Strong First Kettlebell / Ground Force Method / Flexible Steel / Instruktor Pięcioboju KettlebellsBodyweight Training (Steve Maxwell) / Joint Mobility (Steve Maxwell) / Mobility_Conditioning (Steve Maxwell) / Programming and methodologies for strenght training / Kettlebell, barbell & bodyweight: the foundations of strenght / Kettlebell Sport PodstawyKettlebell Sport Podstawy II / Warsztaty szkoleniowe hardstyle kettlebell II / Warsztaty Barbells I / Warsztaty Treningu Funkcjonalnego / Gimnastycy.pl / Siła prosto, niezbyt łatwo / Dwubój olimpijski / Kopalnia ruchu / Zaawansowane techniki kettlebell / Mobility / Programowanie treningu siłowego / Street Lifting / Dieta roślinna – wady i zalety

Jako współtwórca portalu Vegan Workout mam za sobą również ponad 16 lat doświadczenia z dietami bezmięsnymi. Jeżeli jesteś zainteresowany jak skutecznie połączyć wegetarianizm/weganizm z aktywnością fizyczną zostaw wiadomość!

Do zobaczenia na sali!