Rekordowy bent press Nordquesta

Do wydawcy magazynu „Strength” i właściciela Milo Barbell Company, Alana Calverta, trafia wiadomość od Josepha Nordquesta – zaledwie 21 letniego, amerykańskiego strongmana.
.
W swoim liście Joseph przekonuje, że jest w stanie dźwignąć lewą ręką nad głowę 250 funtów (113 kg). O każdej porze dnia i nocy. Do tej pory większość rekordów padała na prawą rękę. Nikt nigdy tyle nie podniósł korzystając z lewej ręki. Alan zaintrygowany wiadomością ruszył do Ohaio spotkać się z Nordquestem. W otoczeniu sąsiadów i znajomych Joseph rozgrzał się wykonując bent press ze 105 kilogramową sztangą by ostatecznie podnieść 115 kg. Żeby zaliczyć rekord w obecności Calverta Nordquest musiał w górnej pozycji utrzymać ciężar na dwie sekundy i pokazać, że rzeczywiście panuje nad obciążeniem. Udało się. W swojej późniejszej książce „Super Strength” Calvert pisze o nowym rekordzie Nordquesta – 125 kg.
.
Nordquest był też rekordzistą jeżeli chodzi o wyciskanie w mostku. Jako jedyny człowiek na świecie pobił wynik Artura Saxona wyciskając 175 kilogramowy cięża. Na długo przed wynalezieniem ławeczek do bench pressa.
.
Joseph zaczynał swoje treningi jako nastolatek, znany był też ze swojej umiejętności balansowania na rękach. Był bratem słynnego Alfreda Nordquesta, nazywanego „The Young Sandow”.
.
Co najbardziej zadziwiające – wszystkie swoje rekordy wykonał pomimo wypadku, który w dzieciństwie pozbawił bo fragmentu lewej nogi.